Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Статті

У кіберполіції розповіли, як не стати жертвою шахрайства з банкоматами
2016-09-18

В даний час на території України фіксуються факти зараження АТМ-терміналів (банкоматів) і POS-терміналів великих мереж магазинів, шкідливим програмним забезпеченням, яке здійснює автоматичний запис технічної інформації та ПІН-кодів карт клієнтів банку, які скористалися послугами терміналу. Одним з найбільш поширених карткових шахрайств як на території України, так і в усьому світі, є шахрайство, вчинене за допомогою спеціальних злочинних пристроїв таких як, скімер, шимер та інших.


Скімінг


Скімінг (від англ. Skimming) - крадіжка даних карти за допомогою спеціального пристрою - "скімера". Так шахраї копіюють інформацію з магнітної смуги карти, при цьому викрадаючи PIN-код за допомогою міні-камери або накладок на клавіатуру.

 

 
Рекомендації кіберполіції:


1. При знятті готівки через банкомат уважно його огляньте (отвір, картоприймач, клавіатуру) - на ньому не повинно бути сторонніх пристроїв.


2. При наборі PIN-коду клавіатуру прикривайте вільною рукою.


3. Якщо поруч з банкоматом хтось стоїть і намагається підглянути PIN-код, припиніть операцію і зверніться до відділення банку або в правоохоронні органи для перевірки банкомату.


4. Використовуйте банкомати, розташовані у відділеннях банку або в людних, освітлених місцях.


5. Якщо банкомат не видає карту, негайно телефонуйте в банк і блокуйте її, а потім - перевипустіть.


6. Обов`язково підключіть SMS-банкінг, щоб відслідковувати проведені операції.


7. Встановіть щоденний ліміт по картковому рахунку.


8. У разі отримання SMS-повідомлення про операції з карти, які ви не робили, телефонуйте в колл-центр банку і блокуйте карту. Також зверніться до територіального управління департаменту кіберполіції Нацполіціі України.


Кеш-трепінг


"Кеш-трепінг" (Cash Trapping) - в дослівному перекладі означає "захоплення готівки". Шахраї використовують звичайні алюмінієві планки кустарного виробництва, в більшості випадків виготовлені з деталей меблевої фурнітури. Металева планка зовні схожа на шторку банкомату, з тильного боку приклеюється злочинцями двосторонньою клейкою стрічкою і закріплюється на отворі видачі готівки.

 

 
Неуважні люди знімають готівку в банкоматі, не звернувши уваги на його зовнішній вигляд. Після цього думають, що банкомат поламався і йдуть в відділення банку або до іншого банкомату.


В цей час, шахраї, які чекали неподалік, знімають встановлену панель і забирають приклеєні до її внутрішньої сторони гроші своєї жертви.


Щоб не стати жертвою примітивного, але успішного виду карткового шахрайства з банкоматами, потрібно: при знятті коштів у банкоматі звертати увагу на його зовнішній вигляд, наявність чужорідних або сторонніх предметів (накладки); якщо банкомат видає інформацію, що операція пройшла успішно, але гроші не видає, не йдіть від банкомату, щоб злочинці не забрали ваші гроші; ретельно перевірте, чи не встановлена на намет металева накладка, і в разі відсутності - телефонуйте в колл-центр банку і розповідайте про проблему і свої підозри; якщо ви знайшли металеву накладку, негайно телефонуйте в поліцію.

 

Джерело: bykvu.com

Рекомендовані статті