Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

ФАНТОМ

Буває і так, що Ви можете зіткнутися з повною підміною банкомату. Шахраями виставляється, по суті, муляж апарату, обладнаного скіммінговими пристроями. На вигляд звичайний банкомат, зчитувальні пристрої вже точно не видно, так як вони не є чужорідними тілами на заводському корпусі. Тепер вже весь корпус «чужорідний».

Банкомат буде реагувати на Ваші запити. На екрані відобразяться звичні зображення. Єдине, на остаточній стадії отримання грошей висвітиться повідомлення на кшталт «в банкоматі немає запитаної суми» або «технічні несправності, просимо вибачення за тимчасові незручності». В принципі, теж досить звичайні відповіді, завдання яких не викликати у Вас зайвих підозр. До того ж і карту банкомат поверне. І Ви, трішки розлючені, але з філософським умовиводом «не вийшло тут, благо, це ж не єдиний банкомат, спробую в іншому» покинете це місце. Але всі дані Вашої картки у тій «коробці» залишаться. І «кібербраконьер» через час прийде перевірити свою пастку або буде періодично отримувати необхідні дані по внутрішньому модему.

Як від цього вберегтися:


- Коль ми можемо мати справу з такими симулякрами (тобто коробками, позбавленими внутрішньої реальної начинки банкомату), то вони повинні бути і легше справжніх - при цьому, найчастіше не закріпленими на своєму місці. Спробуйте перевірити, чи здатні Ви зрушити банкомат з місця. Можете?! Тоді шукайте інший - важчі.
- Зверніть увагу на наявність замку і / або ручки з замком на банкоматі «хольного» типу. Справжній банкомат вимагає періодичної інкасації - поповнення грошовими коштами. Наш же фантом не вимагає сейфа, тому він може бути позбавлений елемента доступу до нього. Це так само не стовідсоткова панацея - муляж може містити подібний елемент. Але, висловлюючись образно, «ще одним ключем до неспокою може стати відсутність замку до нього на тілі банкомату».
- Такий апарат в ряду інших поруч стоять банкоматів може виділятися привабливих буклетом, де буде повідомлено, що держатель картки будь-якого банку може користуватися даним банкоматом без якої або комісії за проведену операцію. Не забувайте, що безкоштовний або дешевий сир не завжди знаходиться в найкращих місцях