Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Новини

Концепція НАБУ з протидії кіберзлочинності
2013-06-14

Концепція протидії кіберзлочинності в банківській сфері, яка затверджена рішенням профільного Комітету НАБУ з питань банківської інфраструктури та платіжних систем, передбачає створення ефективної загальнодержавної системи протидії та створення платформи для комунікації між банками, регуляторами, МВС України та іншими зацікавленими сторонами. Концепція складається з 4-ьох напрямків:

1. Створення єдиної інформаційної бази банків з метою обміну антишахрайською інформацією. Хранителем і утримувачем такої єдиної інформаційної бази передбачається зробити НБУ, тому що саме регулятор реалізує державну політику щодо забезпечення інформаційної безпеки банків. Основні принципи роботи бази: доступ всіх банків до інформації; знеособленість інформації в системі; НБУ співпрацює з МВС та іншими держструктурами у сфері дієвих превентивних заходів, здійснення яких не суперечить законодавству України, в т.ч. порядку/форми обміну інформацією превентивного характеру; захист інформації системи на державному рівні.

2. Удосконалення нормативно-правових актів. У рамках профільного комітету НАБУ проводиться робота зі створення регламенту взаємодії банків і силових структур у разі виявлення проявів кіберзлочинів. Також ініційовані зміни до Інструкції № 22 і № 174 в частині питань t +1 та щодо видачі готівкових коштів клієнту в межах залишку грошових коштів на кінець попереднього робочого дня.

3. Професійне навчання фахівців банків з метою отримання практичних навичок правильного реагування при виявленні інциденту. НАБУ вже працює над продуктом створення спеціалізованого навчального курсу спільно з Національною академією внутрішніх справ.

4. Соціальний проект — «Протидія кіберзлочинності» для населення України. Його суть — роз`яснювальна робота серед населення про основні загрози з боку кіберзлочинності та заходи їх запобігання. Девіз проекту — Ваша уважність є найкращим захистом! Запускаючи цей проект, НАБУ і партнери ставлять своєю метою всіляко сприяти підвищенню рівня обізнаності населення (клієнтів банків) про безпечне поводження з фінансовою інформацією. Саме наші знання — та сила, яка гарантує нам надійний захист від шахраїв. З цією метою вже створено спеціалізований веб-сайт «Антікібер» (www.anticyber.com.ua), знята серія навчальних відеороликів (основні правила поведінки в платіжними картами, з банкоматами, платежами через інтернет та ін), випущено буклет, стартував конкурс інноваційних продуктів для студентів вузів України. НАБУ не збирається зупинятися на досягну тому і пропонує партнерам приєднуватися до важливої ініціативи.

Концепція НАБУ з протидії кіберзлочинності в банківській сфері

Рекомендовані новини