Види шахрайства

Корисні посилання

Зворотній зв`язок


Галерея накладок

Топ-Новини

Топ-Відео

Топ-Статті

Новини

У Миколаєві 93-річний пенсіонер віддав шахраям понад 500 тисяч гривень в обмін на нарізаний папір
2016-10-02

Чоловік розповів, що днем, коли він виходив з дому, до нього підійшла незнайомка, і, звернувшись до нього по імені, запитала чи вдома його сусідка. Відповівши жінці, пенсіонер попрямував в магазин, але коли повернувся, біля під`їзду його чекала все та ж незнайомка. Шахрайка повідомила потерпілому, що вона соцпрацівник і вже побувала у його сусідки, за яку запитувала деякий час назад, а тепер повинна «допомогти» і заявнику. Дідусь відповів, що не потребує сторонньої допомоги. І тут аферистка «згадала», що днями чоловік нібито повинен був отримати лист про проведення грошової реформи в країні, і вона, як відповідальний працівник від соцслжби району, для зручності людей похилого віку, ходить до них, щоб допомогти здійснити цей обмін.


Почувши таку новину, 93-річний чоловік запросив шахрайку в квартиру і віддав їй всі свої грошові заощадження: 134000 гривень, 16000 доларів і 4000 євро, натомість отримавши конверт вже з нібито грошовими купюрами нового зразка.


На жаль, в конверт чоловік заглянув лише через годину після того, як пішла незнайомка. Слідчим відділенням розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.4 ст.190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років. Вживаються заходи щодо встановлення та затримання зловмисниці.


Поліція закликає громадян до пильності і попереджає про ризики надмірної довірливості. Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся простих правил безпеки:


- Не довіряйте незнайомцям, які прийшли в ваш будинок, назвавшись представниками будь-яких державних служб. Попросіть візитерів докладно пояснити, куди, коли і з яким питанням вам слід звернутися;


- Забезпечте літніх родичів постійним зв`язком з родичами, щоб в разі виникнення незрозумілої ситуації вони могли зателефонувати для ради;


- Запам`ятайте самі та поясніть своїм літнім батькам, які проживають окремо від вас: зараз держава не проводить ніяких грошових реформ і ніякі грошові операції на дому не проводяться.

 

Джерело: mycity.mk.ua

Рекомендовані новини